Wybieram podręczniki Operonu
w roku szkolnym 2023/2024

Dlaczego warto
złożyć deklarację?

Otrzymasz gotowe rozwiązania na każdą lekcję:

  • podręczniki
  • prezentacje multimedialne na lekcje , w tym na zajęcia z wychowawcą
  • scenariusze lekcji
  • webinary i kursy w ramach Mobilnej szkoły ‒ platformy rozwojowej dla nauczycieli
  • sprawdzony system przygotowań do egzaminu maturalnego

Jak złożyć deklarację?

To proste! Skorzystaj z systemu deklaracji online.
1
Zaloguj lub zarejestruj
się w Operon
2
Wskaż podręczniki
na rok 2023/2024
3
Potwierdź swój wybór i rozpocznij lekcję z Operonem

Możesz również skorzystać z deklaracji PDF

Pobierz plik PDF z deklaracją do ręcznego uzupełniania i prześlij ją do nas

Najczęściej zadawane pytania

Deklarację wyboru podręczników Wydawnictwa Operon składają nauczyciele uczący według nowej podstawy programowej w liceum i technikum oraz szkole branżowej, którzy uczą i/lub będą uczyć w kolejnym roku szkolnym z podręczników wydawnictwa.

Deklarację wyboru podręczników można złożyć elektronicznie lub poprzez wypełnienie i odesłanie deklaracji w wersji papierowej. W przypadku wyboru wersji elektronicznej należy kliknąć przycisk „rozpocznij”, który znajduje się na górze strony. Następnie trzeba się zalogować do konta Operon, wskazać rodzaj szkoły, nauczany przedmiot i tomy podręczników, z których będą Państwo uczyć w kolejnym roku szkolnym. Zostaną Państwo poproszeni o wskazanie szkoły (szkół), w której Państwo uczą, oraz podręczników, z których będą Państwo uczyć w danej szkole (szkołach). Po wskazaniu podręczników zaznaczają Państwo, gdzie mamy dostarczyć pakiet startowy: do szkoły, na adres prywatny lub do wybranego paczkomatu. W kolejnym kroku zobaczą Państwo podsumowanie swojego wyboru oraz zostaną poproszeni o potwierdzenie i wysłanie deklaracji. Po wysłaniu deklaracji otrzymają Państwo wiadomość e-mail z potwierdzeniem.
Drugą możliwością złożenia deklaracji jest wypełnienie i wysłanie wersji papierowej. Należy wydrukować i wypełnić deklarację, a następnie odesłać ją jednym ze wskazanych sposobów:
  • e-mailem (skan lub zdjęcie) na adres: info@operon.pl,
  • pocztą: Wydawnictwo Operon, ul Hutnicza 3, 81-212 Gdynia,
  • MMS-em: +48 664 078 063.

Zachęcamy do składania deklaracji wyboru podręczników przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego. Deklaracje można składać również po rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

Aby złożyć elektroniczną deklarację wyboru podręczników, potrzebują Państwo konta Operon. W celu skutecznego wysłania deklaracji zostaną Państwo poproszeni o zalogowanie się do konta.

Dzięki złożeniu deklaracji wyboru podręczników wydawnictwo wie, że dany nauczyciel uczy z podręczników Operonu i może mu dostarczyć materiały niezbędne do pracy. Po złożeniu deklaracji otrzymają Państwo pakiet startowy z drukowanymi publikacjami. Potwierdzeniem złożenia deklaracji jest wiadomość e-mail wysłana na adres e-mailowy wykorzystywany podczas logowania do konta Operon.

Zachęcamy do składania deklaracji na kolejne lata. Dzięki złożeniu deklaracji wydawnictwo wie, że dany nauczyciel uczy z podręczników Operonu i może mu dostarczyć materiały niezbędne do pracy.

Po wysłaniu elektronicznej deklaracji wyboru podręczników otrzymają Państwo wiadomość e-mail potwierdzającą złożenie deklaracji. Wiadomość zostanie wysłana na adres e-mail wykorzystywany do logowania do konta Operon.

Wysyłki pakietów startowych będą realizowane w różnych terminach, w zależności od podręczników wskazanych w deklaracji. Szczegółowe informacje otrzymają Państwo w wiadomości e-mail po złożeniu deklaracji.

Masz inne pytania? Napisz do nas

deklaracje@operon.pl